Fiberglass Kaset Kalıbın Önemli Avantajları

1- Döşeme ve kirişlerin beton ihtiyacı plastik kaset kalıplara göre yaklaşık %5 DAHA AZDIR. EKSTRA BETON TASARRUFU sağlar. Çünkü ; 1) Plastik kalıplar gibi esneyip çökerek döşemeye hesap dışı FAZLA BETON ALMAZ. 2) Şekil tasarımı ideal kaset formuna daha yakındır. Eğim ve raduslerde BETON KAYBI AZDIR.

2-GEREĞİ KADAR GEVREK VE GEREĞİ KADAR ESNEKTİR. BETON ALTINDA BASINÇ VE SICAKLIK İLE BÜZÜŞME VE İTME HAREKETİ YAPMAZ, TAKVİYESİZ PLASTİKLER GİBİ BETON KESİĞİ OLUŞTURMAZ. Darbe emme özelliği vardır. Darbe ile kolayca şekil değiştirmez.

3- HER STATİK PROJEYE VE BETON YÜKÜNE GÖRE imalatı mümkündür.                Örnek : 20cm döşeme kalınlığı ve 40cm nervür enine göre üretim kolaydır. Uygun ürünü projenizde dayanım yönünden hiç korkmadan kullanabilirsiniz.  Bu ürünün plastik kalıp olarak kullanımı çok risklidir.

4- Kullanılan malzemeye göre İSTENİLEN KALİTEDE ve çok uzun ömürlü kalıplar yapılabilir.

5- Betondan sökülmesi KESİNLİKLE KOLAYDIR. Bunun için bir miktar USTALIK VE ÖZEN yeterlidir. Kolay söküm için elastik kalıp riskine KATLANILMAMALIDIR.

6- Kötü kullanım durumunda ve uzun ömürlülüğü sağlamak için TAMİR İMKANI FAZLADIR ve tamir işlemleri kolaydır. Her türlü darbe ve kırığı tamir edilebilirdir. Plastik kalıbın aksine büyük çaplı tamirler de mümkündür.

7- İKİNCİ EL SATIŞI KOLAY VE ALIŞILMIŞTIR.